ART / Etchings etc / Colour etching 13899004
nr 1389 9004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 30/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 30/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 800
Monday April 5 2021
at 19:10:37
250 kr
250 kr
250 kr (Robot)
500 kr
500 kr
500 kr (Robot)
600 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Robot)
800 kr
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander